Systém VINYLIT

ODVETRANÁ FASÁDA

Tento nemecký patentovaný systém je TOP v zatepľovaní bytových domov na Slovensku vďaka svojím jedinečným vlastnostiam!
 
 
 

 

 

Prevetrávaný tepelnoizolačný systém Vinylit (inak označovaný i  ako bezkontaktný zatepľovací systém) sa vyznačuje vysokým stupňom sanačnej schopnosti vysušovať vlhké murivo. Systém Vinylit je tvorený tenkostennými lamelami z tvrdeného odľahčeného PVC, do ktorých je zalisovaný prírodný kameň. Pod lamelami je difúzna fólia a izolant s nízkym difúznym odporom, ktorý je osadený v nosnej konštrukcii.

Cez minerálnu vlnu s nízkym difúznym odporom (schopnosť materiálu prepúšťať vodné pary) sa vlhkosť z muriva, panelu domu priebežne aktívnym procesom stále vysušuje a dom stále dýcha! Preto je to najvhodnejšia difúzne prevetrávaná fasáda poskladaná suchým procesom. Keď je dom suchý, murivo v obvodovom plášti izoluje podľa výrobných parametrov.  Vy tým pádom šetríte svoju peňaženku za usporené náklady na vykurovanie a najmä žijete v zdravšom prostredí, bez plesní, vlhkosti, parazitov.

 

 

Skladba systému Vinylit:

kotvenie - podľa skladby stavebnej konšrtukcie a podľa výsledku ťahových skúšok sa určí typ kotiev,

nosná konštrukcia – hliníkové profily AL SPIDI® (SLAVONIA Baudedarf GmbH). Hliníkové lišty vyrábané          na zákazku, priamo pre Váš  dom,

tepelná izolácia z minerálnej vlny – NOBASIL (Knauf Insolution, s.r.o. SR); ISOVER (Saint-Gobain Construktion),

difúzna fólia,

obkladové lamely Vinylit – tenkostenné lamely z tvrdeného, odľahčeného PVC, do ktorých  je zalisovaný prírodný kameň so zrnitosťou 3-4 mm ako ochranná a dekoratívna vrstva (Vinylit Fassaden GmbH, Nemecko).

 

Odvetraná fasáda,  poznáme ju aj pod názvom prevetrávaná fasáda (Princíp jej fungovania je možné vysvetliť na našej ľudskej pokožke, svetri a dáždniku alebo pršiplášti) Odvetraná fasáda  plní podobnú funkciu ako dáždnik a v lete ako slnečník. Chráni Vašu budovu (pokožku)  pred negatívnymi vplyvmi okolia, dýcha a pomáha regulovať optimálnu klímu v objekte, vlhkosť a tým vytvára zdravé prostredie vo Vašom dome.

Steny budovy môžu byť ošetrené aj tepelnou izoláciou z minerálnej vlny určenej  do odvetraných fasád (svetrom), ktorá izoluje objekt od mrazu a v lete od horúčav. Zároveň prepúšťa vlhkosť a pary z interiéru budovy cez obvodový  plášť následne  cez izolant do odvetranej medzery, kde sa vlhkosť odvetrá (priestor medzi svetrom a dáždnikom).  Vrchnú viditeľnú vrstvu prevetrávanej fasády (dáždnik, slnečník)  tvoria obkladové fasádne dosky. Tie si môžete vybrať v rôznych farbách. Dosky prevetrávanej fasády sú stálofarebné, mrazuvzdorné odolávajú slnečnému žiareniu, vode a sú odolné celkovo proti poveternostným vplyvom. Fasádne dosky sú pripevnené o fasádu na hliníkovej konštrukcií tak, že ich delí od tepelnej izolácie vzduchová medzera. Z oboch vrstiev fasády a izolantu sa tak výborne odvádza vlhkosť a v lete sa vnútorný plášť domu ľahšie ochladzuje (ako pod slnečníkom). Váš dom sa bude cítiť dobre ako Vy pod dáždnikom a nie ako v pršiplášti!